Antivirüs ve İnternet Güvenliği

ANTİVİRÜS ve İNTERNET GÜVENLİĞİ

Antivirüs, bilgisayarınızı virüslerden, solucanlardan ve Truva atlarından koruyan bir yazılımdır. Antivirüs yazılımı dosyaların davranışını izler ve kötü amaçlı bir program olup olmadığını kontrol eder.

Antivirüs yazılımındaki otomatik güncelleme özelliği, keşfedildikleri anda bilgisayarı yeni virüslerden korumaya yardımcı olur. Sabit diski ve harici ortamı virüs için arar ve bulunursa kaldırır. Belge kötü amaçlı hale gelirse silinir veya onarılır. AVG, Avast, Norton, Kaspersky sistemimizi güvende tutan antivirüs yazılımlarından bazılarıdır.

Internet Security, virüslere, kimlik avı, casus yazılım, e-posta eklerine ve spam’a karşı koruma ve gizlilik sağlar. Tüm internet kaynaklı tehditlerle uğraşır ve sistemi siber saldırılara karşı korur. Sistemi çevrimiçi saldırılara karşı korumak için güvenlik duvarı, antivirüs, ebeveyn kontrolü ve e-posta koruması içerir.

Kredi kartı numarası, şifreler, çevrimiçi iletişim, finansal bilgiler, fotoğraflar ve banka hesap bilgileri gibi İnternet üzerinden gönderilen verileri korur.